Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-1.0-beta4) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Language
ur: زبان

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: %time ago
ur: time% قبل

en: Color
ur: رنگ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Locked
ur: بند

en: Bundle
ur: بنڈل

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
