Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-1.0-beta5) - en to lt translation catalogue (89 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Language
lt: Kalba

en: Quantity
lt: Kiekis

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Daily
lt: Kasdien

en: None
lt: Joks

en: Types
lt: Tipai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Update
lt: Atnaujinti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Event
lt: Įvykis

en: States
lt: Būsenos

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Page
lt: Puslapis

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: State
lt: Etapas

en: Owner
lt: Savininkas

en: Calendar
lt: Kalendorius

en: Events
lt: Įvykiai

en: Mon
lt: Pir

en: Tue
lt: Ant

en: Wed
lt: Tre

en: Thu
lt: Ket

en: Fri
lt: Pen

en: Sat
lt: Šeš

en: Sun
lt: Sek

en: January
lt: Sausis

en: February
lt: Vasaris

en: March
lt: Kovas

en: April
lt: Balandis

en: May
lt: Gegužė

en: June
lt: Birželis

en: July
lt: Liepa

en: August
lt: Rugpjūtis

en: September
lt: Rugsėjis

en: October
lt: Spalis

en: November
lt: Lapkritis

en: December
lt: Gruodis

en: Start date
lt: Pradžios data

en: End date
lt: Pabaigos data

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Color
lt: Spalva

en: Optional
lt: Pasirinktinis

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Duration
lt: Laikas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Authoring information
lt: Sukūrimo informacija

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Granularity
lt: Detalumas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Not published
lt: Nepaskelbtas

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Loading...
lt: Kraunama..

en: Mandatory
lt: Privalomas

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Add another item
lt: Pridėti dar vieną

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Locked
lt: Užrakinta

en: About
lt: Apie

en: - Select -
lt: - Pasirinkite -

en: Create @name
lt: Kuriamas turinys - @name

en: Bundle
lt: Paketas

en: Start year
lt: Pradžios metai

en: End year
lt: Pabaigos metai

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: Save and publish
lt: Išsaugoti ir publikuoti

en: Weight for row @number
lt: Eilutės @number svoris

en: Save and keep published
lt: Išsaugoti ir palikti publikuota

en: Save and unpublish
lt: Išsaugoti ir nebeskelbti

en: Save as unpublished
lt: Išsaugoti kaip nepaskelbta

en: Save and keep unpublished
lt: Išsaugoti ir palikti nepublikuota

en: Last saved
lt: Paskutinį kartą išsaugota

en: Not saved yet
lt: Dar neišsaugota

en: @title (value @number)
lt: @title (reikšmė @number)
