BAT online reservations for Drupal (8.x-10.3-rc1) - en to ku translation catalogue (56 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: None
ku: هیچ

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: January
ku: ڕێبەندان

en: February
ku: ڕەشەمێ

en: March
ku: خاکەلێوە

en: April
ku: بانەمەڕ

en: May
ku: جۆزەردان

en: June
ku: پووشپەڕ

en: July
ku: گەلاوێژ

en: August
ku: خەرمانان

en: September
ku: ڕەزبەر

en: October
ku: گەڵاڕێزان

en: November
ku: سەرماوەز

en: December
ku: بەفرانبار

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Operation
ku: کردار

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: Add another item
ku: زیادکردنی بڕگەیەکی تر

en: Locked
ku: کلیلدراوە

en: About
ku: دەربارە

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name
