Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to cs translation catalogue (113 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Value
cs: Hodnota

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Quantity
cs: Množství

en: Edit
cs: Upravit

en: Hourly
cs: Každou hodinu

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: None
cs: Žádné

en: Types
cs: Typy

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: States
cs: Stavy

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Date format
cs: Formát data

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Authored by
cs: Autor

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Events
cs: Události

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Kvě

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Color
cs: Barvy

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Operation
cs: Operace

en: Duration
cs: Trvání

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Unit
cs: Jednotka

en: Changed
cs: Změněno

en: Not published
cs: Skryto

en: Add type
cs: Přidat typ

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Mandatory
cs: Povinné

en: Apply
cs: Použít

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Raw
cs: Nezpracováno

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: Dates
cs: Data

en: Start year
cs: Počáteční rok

en: End year
cs: Konečný rok

en: exposed
cs: vystavený

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Save and publish
cs: Uložit a zveřejnit

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Owned by @name
cs: Ve vlastnictví @name

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: grouped
cs: seskupeno

en: Save and keep published
cs: Uložit a ponechat publikované

en: Save and unpublish
cs: Uložit a odpublikovat

en: Save as unpublished
cs: Uložit jako nezveřejněné

en: Save and keep unpublished
cs: Uložit a ponechat nepublikované

en: Last saved
cs: Naposledy uloženo

en: Not saved yet
cs: Zatím neuloženo

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)
