Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to eo translation catalogue (62 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: Types
eo: Tipoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Published
eo: Publikigita

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Color
eo: Koloro

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Operation
eo: Operacio

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Apply
eo: Apliku

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Bundle
eo: Fasko

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Add event
eo: Aldonu eventon

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento
