Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha1) - en to mr translation catalogue (53 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Value
mr: किंमत

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Quantity
mr: प्रमाण

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Hourly
mr: ताशी

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: None
mr: काहीच नाही

en: Types
mr: प्रकार

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: State
mr: राज्य

en: Thu
mr: गुरुवार

en: January
mr: जानेवारी

en: February
mr: फेब्रुवारी

en: March
mr: मार्च

en: April
mr: एप्रिल

en: May
mr: मे

en: June
mr: जून

en: July
mr: जूलै

en: August
mr: ऑगस्ट

en: September
mr: स्पटेंबर

en: October
mr: ओक्टोंबर

en: November
mr: नोव्हेंबेर

en: December
mr: डिसेंबर

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Color
mr: रंग

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Bundle
mr: बंडल
