Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to el translation catalogue (100 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Value
el: Αξία

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Hourly
el: Ωριαία

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: None
el: Κανένα

en: Types
el: Τύποι

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Update
el: Ενημέρωση

en: View
el: Προβολή

en: Event
el: Συμβάν

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: State
el: Κατάσταση

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Events
el: Γεγονότα

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρί

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πέμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σάβ

en: Sun
el: Κυρ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: Units
el: Μονάδες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Mandatory
el: Υποχρεωτικό

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: About
el: Περί

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Start month
el: Μήνας έναρξης

en: Start year
el: Έτος έναρξης

en: End year
el: Έτος τέλους

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
el: Μη έγκυρο μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Εισάγετε ένα όνομα διαφορετικό του %invalid.

en: Save and publish
el: Αποθήκευση και δημοσίευση

en: Weight for row @number
el: Βάρος για τη γραμμή @number

en: Owned by @name
el: Ανήκει στον @name

en: Created @date
el: Δημιουργήθηκε την @date

en: New order
el: Νέα παραγγελία

en: Updated @date
el: Ενημερώθηκε την @date

en: Create @entity_type of any type
el: Δημιουργία @entity_type οποιουδήποτε τύπου

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).

en: Save and keep published
el: Αποθήκευση και διατήρηση δημοσίευσης

en: Save and unpublish
el: Αποθήκευση και άρση δημοσίευσης

en: Save as unpublished
el: Αποθήκευση ως μη δημοσιευμένο

en: Save and keep unpublished
el: Αποθήκευση και διατήρηση ως μη δημοσιευμένο

en: Last saved
el: Τελευταία αποθήκευση

en: Not saved yet
el: Δεν αποθηκεύθηκε ακόμα

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού

en: @title (value @number)
el: @title (τιμή @number)
