Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-alpha3) - en to fi translation catalogue (111 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Value
fi: Arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Quantity
fi: Määrä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Types
fi: Tyypit

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: States
fi: Tilat

en: Continue
fi: Jatka

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Published
fi: Julkaistu

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: State
fi: Tila

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Color
fi: Väri

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Duration
fi: Kesto

en: Authoring information
fi: Julkaisutiedot

en: Authored on
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Apply
fi: Käytä

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: About
fi: Tietoja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Start year
fi: Aloittava vuosi

en: End year
fi: Lopettava vuosi

en: exposed
fi: näytetty

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Save and publish
fi: Tallenna ja julkaise

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: Updated @date
fi: Päivitetty @date

en: Allows users to perform any action on @entity_type.
fi: Salli käyttäjien suorittaa mitä tahansa toimintoja entiteettityypille @entity_type.

en: Create @entity_type of any type
fi: Luo mikä tahansa @entity_type

en: Edit own @entity_type of any type
fi: Muokkaa omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: Edit any @entity_type of any type
fi: Muokkaa minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: View own @entity_type of any type
fi: Tarkastele omaa minkä tahansa tyyppisiä @entity_type

en: View any @entity_type of any type
fi: Tarkastele minkä tahansa tyyppistä @entity_type

en: Create %bundle @entity_type
fi: Luo %bundle @entity_type

en: Edit own %bundle @entity_type
fi: Muokkaa omia %bundle @entity_type

en: Edit any %bundle @entity_type
fi: Muokkaa mitä tahansa %bundle @entity_type

en: View own %bundle @entity_type
fi: Tarkastele omia %bundle @entity_type

en: View any %bundle @entity_type
fi: Tarkastele mitä tahansa %bundle @entity_type

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: Langcode
fi: Kielikoodi

en: Save and keep published
fi: Tallenna ja pidä julkaistuna

en: Save and unpublish
fi: Tallenna ja peru julkaisu

en: Save as unpublished
fi: Tallenna julkaisemattomana

en: Save and keep unpublished
fi: Tallenna ja pidä julkaisemattomana

en: Last saved
fi: Viimeksi tallennettu

en: Not saved yet
fi: Ei vielä tallennettu

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi
