Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to ast translation catalogue (47 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Value
ast: Valor

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Edit
ast: Editar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: Types
ast: Tribes

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Continue
ast: Siguir

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Published
ast: Espublizáu

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Mon
ast: Llu

en: Tue
ast: Mar

en: Wed
ast: Mié

en: Thu
ast: Xue

en: Fri
ast: Vie

en: Sat
ast: Sáb

en: Sun
ast: Dom

en: January
ast: Xineru

en: February
ast: Febreru

en: March
ast: Marzu

en: April
ast: Abril

en: May
ast: Mayu

en: June
ast: Xunu

en: July
ast: Xunetu

en: August
ast: Agostu

en: September
ast: Setiembre

en: October
ast: Ochobre

en: November
ast: Payares

en: December
ast: Avientu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Optional
ast: Opcional

en: Operation
ast: Operación

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Not published
ast: Ensin espublizar
