Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to bn translation catalogue (44 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: None
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Mon
bn: সোম

en: Tue
bn: মঙ্গল

en: Wed
bn: বুধ

en: Thu
bn: বৃহস্পতি

en: Fri
bn: শুক্র

en: Sat
bn: শনি

en: Sun
bn: রবি

en: January
bn: জানুয়ারী

en: February
bn: ফেব্রুয়ারী

en: March
bn: মার্চ

en: April
bn: এপ্রিল

en: May
bn: মে

en: June
bn: জুন

en: July
bn: জুলাই

en: August
bn: আগস্ট

en: September
bn: সেপ্টেম্বর

en: October
bn: অক্টোবর

en: November
bn: নভেম্বর

en: December
bn: ডিসেম্বর

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Color
bn: রং

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Add another item
bn: অন্য আইটেম যুক্ত করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন
