Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to gl translation catalogue (81 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Value
gl: Valor

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Edit
gl: Editar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: None
gl: Ningún

en: Types
gl: Tipos

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Update
gl: Actualizar

en: View
gl: Ver

en: Event
gl: Evento

en: States
gl: Estados

en: Continue
gl: Continuar

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Date format
gl: Formato de data

en: Published
gl: Publicado

en: Authored by
gl: Creado por

en: Start Date
gl: Data de Inicio

en: End Date
gl: Data de Fin

en: State
gl: Estado

en: Calendar
gl: Calendario

en: Events
gl: Eventos

en: Mon
gl: Lun

en: Tue
gl: Mar

en: Wed
gl: Mér

en: Thu
gl: Xov

en: Fri
gl: Ven

en: Sat
gl: Sáb

en: Sun
gl: Dom

en: January
gl: Xaneiro

en: February
gl: Febreiro

en: March
gl: Marzo

en: April
gl: Abril

en: May
gl: Mai

en: June
gl: Xuño

en: July
gl: Xullo

en: August
gl: Agosto

en: September
gl: Setembro

en: October
gl: Outubro

en: November
gl: Novembro

en: December
gl: Decembro

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Configuration
gl: Configuración

en: Color
gl: Cor

en: Optional
gl: Opcional

en: Pattern
gl: Patrón

en: Operation
gl: Operación

en: Duration
gl: Duración

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Authored on
gl: Creado en

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Delete State
gl: Borrar Estado

en: Changed
gl: Cambiado

en: Not published
gl: Non publicado

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Apply
gl: Aplicar

en: Add another item
gl: Engadir outro elemento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Locked
gl: Bloqueado

en: About
gl: Información

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Create @name
gl: Crear @name

en: exposed
gl: exposto

en: Machine name.
gl: Nome de sistema.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
gl: Nome de sistema non válido. Indique un nome distinto de %invalid.

en: Weight for row @number
gl: Peso para la fila @number

en: Langcode
gl: Código de idioma

en: Last saved
gl: Gardado por última vez

en: Not saved yet
gl: Aínda sen gardar
