BAT online reservations for Drupal (8.x-2.1-beta1) - en to ur translation catalogue (26 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Daily
ur: روزانہ

en: Weekly
ur: ہفتہ وار

en: Monthly
ur: ماہانہ

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Types
ur: اقسام

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Update
ur: تجدید

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Color
ur: رنگ

en: Optional
ur: اختیاری

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ

en: Locked
ur: بند
