Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1) - en to is translation catalogue (69 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Value
is: Gildi

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Quantity
is: Magn

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Hourly
is: Klukkutíma

en: Daily
is: Daglega

en: Weekly
is: Vikulega

en: Monthly
is: Mánaðarlega

en: None
is: Engin

en: Types
is: Tegundir

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Event
is: Viðburður

en: ID
is: Kenni

en: States
is: Stöður

en: Continue
is: Halda áfram

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Authored by
is: Höfundur

en: State
is: Fylki

en: Calendar
is: Dagatal

en: Events
is: Viðburðir

en: Tue
is: Þri

en: Thu
is: Fim

en: Fri
is: fös

en: Sat
is: Lau

en: January
is: janúar

en: February
is: febrúar

en: March
is: mars

en: April
is: apríl

en: May
is: maí

en: June
is: júní

en: July
is: júlí

en: August
is: ágúst

en: September
is: september

en: October
is: október

en: November
is: nóvember

en: December
is: desember

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Color
is: Litur

en: Optional
is: Valkvætt

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Not published
is: Ekki birt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Loading...
is: Hleð...

en: Apply
is: Virkja

en: Add another item
is: Bæta við öðru atriði

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Last saved
is: Síðast vistað
