Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1) - en to jv translation catalogue (67 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Value
jv: Biji

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: Types
jv: Tipe

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Update
jv: Dianyari

en: View
jv: Tampilan

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Mon
jv: Sen

en: Tue
jv: Sel

en: Wed
jv: Reb

en: Thu
jv: Kem

en: Fri
jv: Jem

en: Sat
jv: Set

en: Sun
jv: Mgg

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Color
jv: Kelir

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Operation
jv: Operasi

en: Authoring information
jv: Katrangan panulisan

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Not published
jv: Ora dipacak

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Locked
jv: Dikunci

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Dates
jv: Tanggal

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
