Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1) - en to kn translation catalogue (64 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Mon
kn: ಸೋಮ

en: Tue
kn: ಮಂಗಳ

en: Wed
kn: ಧ

en: Thu
kn: ಗುರು

en: Fri
kn: ಶುಕ್ರ

en: Sat
kn: ಶನಿ

en: Sun
kn: ಭಾನು

en: January
kn: ಜನವರಿ

en: February
kn: ಫೆಬ್ರವರಿ

en: March
kn: ಮಾರ್ಚ್

en: April
kn: ಎಪ್ರಿಲ್

en: May
kn: ಮೇ

en: June
kn: ಜೂನ್

en: July
kn: ಜುಲೈ

en: August
kn: ಆಗಸ್ಟ್

en: September
kn: ಸೆಪ್ಟೆಂಬರ್

en: October
kn: ಅಕ್ಟೋಬರ್

en: November
kn: ನವೆಂಬರ್

en: December
kn: ಡಿಸೆಂಬರ್

en: Upcoming events
kn: ಮುಂಬರುವ ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: About
kn: ಕುರಿತು
