Booking and Availability Management Tools for Drupal (8.x-2.1) - en to sv translation catalogue (121 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Value
sv: Värde

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Quantity
sv: Antal

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Daily
sv: Dagligen

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: None
sv: Ingen

en: Types
sv: Typer

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Event
sv: Händelse

en: States
sv: Lägen

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Date format
sv: Datumformat

en: Page
sv: Sida

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Published
sv: Publicerad

en: Authored by
sv: Författad av

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Calendar
sv: Kalender

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Mon
sv: mån

en: Tue
sv: tis

en: Wed
sv: ons

en: Thu
sv: tors

en: Fri
sv: fre

en: Sat
sv: lör

en: Sun
sv: sön

en: January
sv: januari

en: February
sv: februari

en: March
sv: mars

en: April
sv: april

en: May
sv: maj

en: June
sv: juni

en: July
sv: juli

en: August
sv: augusti

en: September
sv: september

en: October
sv: oktober

en: November
sv: november

en: December
sv: december

en: Upcoming events
sv: Kommande aktiviteter

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Color
sv: Färg

en: Optional
sv: Valfritt

en: Pattern
sv: Mönster

en: Operation
sv: Funktion

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authoring information
sv: Författarinformation

en: Authored on
sv: Författad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Unit
sv: Enhet

en: Units
sv: Enheter

en: Changed
sv: Ändrad

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Loading...
sv: Laddar...

en: Mandatory
sv: Obligatoriskt

en: Apply
sv: Applicera

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Locked
sv: Låst

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Dates
sv: Datum

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Start year
sv: Startår

en: End year
sv: Slutår

en: exposed
sv: exponerad

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Save and publish
sv: Spara och publicera

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Created @date
sv: Skapad @date

en: New order
sv: Ny beställning

en: Updated @date
sv: Uppdaterad @date

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
sv: Datum på formen MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
sv: Datum på formen DD (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
sv: Datum på formen WW (01-53).

en: grouped
sv: grupperad

en: Langcode
sv: Språkkod

en: Save and keep published
sv: Spara och behåll publicerad

en: Save and unpublish
sv: Spara och avpublicera

en: Save as unpublished
sv: Spara som ej publicerad

en: Save and keep unpublished
sv: Spara och behåll ej publicerad

en: With selection
sv: Med urval

en: Last saved
sv: Senast sparad

en: Not saved yet
sv: Inte sparad ännu

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: @title (value @number)
sv: @title (värde @number)
