Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (8.x-1.4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Center
it: Centro

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Email
it: E-mail

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fixed
it: Fisso

en: Next page
it: Pagina successiva

en: medium
it: medio

en: small
it: piccola

en: large
it: grande

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Username or e-mail address
it: Nome utente o indirizzo email

en: Secondary
it: Secondario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
