Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (8.x-1.6) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Center
id: Tengah

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Custom
id: Tersuai

en: Fixed
id: Tetap

en: Right Sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: medium
id: sedang

en: small
id: kecil

en: large
id: besar

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Left Sidebar
id: Bilah Sisi Kiri

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Username or e-mail address
id: Nama anggota atau alamat email

en: Secondary
id: Sekunder

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
