BEE Hotel (2.25.7) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Title
is: Titill

en: enabled
is: virkt

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Email address
is: Netfang

en: Type
is: Gerð

en: disabled
is: óvirkt

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Update
is: Uppfæra

en: Top
is: Toppur

en: Sunday
is: Sunnudagur

en: Monday
is: Mánudagur

en: Tuesday
is: Þriðjudagur

en: Thursday
is: Fimmtudagur

en: Friday
is: Föstudagur

en: Saturday
is: Laugardagur

en: Updated
is: Uppfært

en: Total
is: Samtals

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: days
is: dagar

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: Off
is: Af

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: OK
is: Í lagi

en: Calendar
is: Dagatal

en: Day
is: Dagur

en: Now
is: Núna

en: Position
is: Staðsetning

en: Attachments
is: Viðhengi

en: Today
is: Í dag

en: Product
is: Vara

en: Subtotal
is: Millisumma

en: Completed
is: Lokið

en: Search Result
is: Leitarniðurstaða

en: Billing information
is: Greiðsluupplýsingar

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Shipping information
is: Afhendingarstaður

en: to:
is: til:
