BEE Hotel (2.25.7) - en to jv translation catalogue (36 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: disabled
jv: mati

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Links
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Update
jv: Dianyari

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Vertical
jv: Vertikal

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Configuration saved.
jv: Konfigurasi uwis disimpen.

en: To
jv: Marang

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Example
jv: Contoné

en: Day
jv: Dina

en: Other
jv: Liyané

en: Today
jv: Dinā iki

en: Date and time
jv: Tanggal lan wektu

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
