BEE Hotel (2.25.7) - en to pt translation catalogue (62 entries)

en: Title
pt: Título

en: enabled
pt: ativado

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Type
pt: Tipo

en: disabled
pt: desativado

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Update
pt: Atualizar

en: Top
pt: Superior

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Main
pt: Principal

en: Updated
pt: Atualizado

en: days
pt: dias

en: Bottom
pt: Inferior

en: Configuration saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Off
pt: Desligado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Calendar
pt: Calendário

en: Example
pt: Exemplo

en: Day
pt: Dia

en: Now
pt: Agora

en: Other
pt: Outros

en: Position
pt: Posição

en: Attachments
pt: Anexos

en: Today
pt: Hoje

en: NO
pt: NÃO

en: Info
pt: Informações

en: Book now
pt: Agende Agora

en: Product
pt: Produto

en: Completed
pt: Concluído

en: Search Result
pt: Resultado da busca

en: Person
pt: Pessoa

en: Billing information
pt: Informações de cobrança

en: Configuration saved
pt: Configuração salva

en: Tips
pt: Dicas

en: In progress
pt: Em progresso

en: Test configuration
pt: Testar configuração

en: Tomorrow
pt: Amanhã

en: Date and time
pt: Data e hora

en: Current value
pt: Valor atual

en: Customer Information
pt: Informação do cliente

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Shipping information
pt: Informações de envio

en: to:
pt: até:

en: Order activity
pt: Atividade do pedido
