BEE Hotel (2.25.7) - en to ug translation catalogue (27 entries)

en: Title
ug: تىما

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Description
ug: بايانى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Top
ug: ئۈستى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Configuration saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: OK
ug: جەزملەش

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Day
ug: كۈن

en: Base
ug: ئاساس

en: Other
ug: باشقا

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت
