BEE Hotel (2.25.8) - en to be translation catalogue (43 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: enabled
be: уключана

en: Status
be: Статус

en: Operations
be: Аперацыі

en: Value
be: Значэнне

en: Email address
be: Email адрас

en: disabled
be: адключана

en: Description
be: Апісанне

en: Comments
be: Каментары

en: On
be: На

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Search
be: Пошук

en: Weight
be: Вага

en: none
be: няма

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Update
be: Абнавіць

en: Top
be: Верх

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Main
be: Галоўнае

en: Updated
be: Абноўлена

en: days
be: дні(дзён)

en: Bottom
be: Знізу

en: Configuration saved.
be: Налады захованыя

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Day
be: Дзень

en: Now
be: Зараз

en: Other
be: Іншыя

en: comments
be: каментары

en: Today
be: Сёння

en: Info
be: Інфармацыя

en: People
be: Карыстальнікі

en: Date and time
be: Дата і час

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: to:
be: да:
