BEE Hotel (2.25.8) - en to bn translation catalogue (30 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Update
bn: আপডেট

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Configuration saved.
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষিত।

en: To
bn: বরাবর

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Day
bn: দিন

en: Today
bn: আজ

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Date and time
bn: তারিখ এবং সময়

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
