BEE Hotel (2.25.8) - en to eo translation catalogue (32 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Description
eo: Priskribo

en: Comments
eo: Komentoj

en: On
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Search
eo: Serĉu

en: Weight
eo: Pezo

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Configuration saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Off
eo: Malŝaltita

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Day
eo: Tago

en: Other
eo: Alia

en: Position
eo: Loko

en: People
eo: Uzantoj

en: Date and time
eo: Dato kaj tempo
