BEE Hotel (2.25.8) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: On
hi: चालू

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Top
hi: ऊपर

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Total
hi: कुल

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: days
hi: दिन

en: Bottom
hi: तल

en: Configuration saved.
hi: विन्यास सहेजा गया !

en: Off
hi: बंद

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: OK
hi: ठीक है

en: Example
hi: उदाहरण

en: Day
hi: दिन

en: Other
hi: अन्य

en: Position
hi: स्थान

en: comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Today
hi: आज

en: Info
hi: जानकारी

en: People
hi: कर्मचारी

en: Date and time
hi: तिथि व समय

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
