BEE Hotel (2.25.8) - en to nl translation catalogue (72 entries)

en: Title
nl: Titel

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Email address
nl: E-mailadres

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Description
nl: Beschrijving

en: Comments
nl: Reacties

en: On
nl: Aan

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Update
nl: Bijwerken

en: Top
nl: Bovenaan

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Main
nl: Hoofd

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Total
nl: Totaal

en: Vertical
nl: Verticaal

en: days
nl: dagen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Off
nl: Uit

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Calendar
nl: Kalender

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Day
nl: Dag

en: Now
nl: Nu

en: Base
nl: Basis

en: Other
nl: Andere

en: Position
nl: Positie

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: comments
nl: reacties

en: Today
nl: Vandaag

en: NO
nl: NEE

en: People
nl: Personen

en: Nights
nl: Aantal nachten

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Subtotal
nl: Subtotaal

en: Completed
nl: Voltooid

en: New search
nl: Nieuwe zoekopdracht

en: Search Result
nl: Zoekresultaten

en: Person
nl: Persoon

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: Configuration saved
nl: Instellingen opgeslagen

en: copy
nl: kopieer

en: In progress
nl: Bezig

en: Booking
nl: Reservering

en: Tomorrow
nl: Morgen

en: Date and time
nl: Datum en tijd

en: Options:
nl: Opties:

en: Reminder
nl: Herinnering

en: Customer Information
nl: Klantinformatie

en: Night
nl: Nacht

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Google Calendar
nl: Google Agenda

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: Current week
nl: Huidige week

en: to:
nl: tot en met:

en: Order activity
nl: Bestellingsactiviteit

en: Next 30 days
nl: Volgende 30 dagen
