BEE Hotel (2.25.8) - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Comments
tr: Yorumlar

en: On
tr: Açık

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Update
tr: Güncelle

en: Top
tr: En üst

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Main
tr: Ana

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Total
tr: Toplam

en: Vertical
tr: Dikey

en: days
tr: gün

en: Bottom
tr: Alt

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Off
tr: Kapalı

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: OK
tr: Tamam

en: Calendar
tr: Takvim

en: Example
tr: Örnek

en: Day
tr: Gün

en: Now
tr: Şimdi

en: Base
tr: Temel

en: Other
tr: Diğer

en: Position
tr: Konum

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: comments
tr: yorumlar

en: Tokens
tr: tokens

en: Today
tr: Bugün

en: NO
tr: HAYIR

en: Info
tr: Bilgi

en: People
tr: Kişiler

en: Product
tr: Ürün

en: Subtotal
tr: Ara toplam

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Search Result
tr: Arama Sonuçları

en: Billing information
tr: Fatura bilgileri

en: copy
tr: kopya

en: Tips
tr: İpucu

en: In progress
tr: Devam eden

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Customer Information
tr: Müşteri Bilgileri

en: Night
tr: Gece

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: to:
tr: kime:
