BEE Hotel (2.25.9) - en to am translation catalogue (27 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Vertical
am: አቀብ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Position
am: ቦታ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት
