BEE Hotel (2.25.9) - en to ast translation catalogue (35 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Email address
ast: Señes de corréu electrónicu

en: Type
ast: Triba

en: disabled
ast: desactiváu

en: Description
ast: Descripción

en: Comments
ast: Comentarios

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Message
ast: Mensax

en: Weight
ast: Pesu

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Preview
ast: Entever

en: Update
ast: Anovar

en: Top
ast: Cimeru

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Updated
ast: Anováu

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Configuration saved.
ast: Guardóse la configuración.

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Other
ast: Otru

en: Attachments
ast: Axuntos

en: People
ast: Xente
