BEE Hotel (2.25.9) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Type
cy: Math

en: disabled
cy: analluog

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Comments
cy: Sylwadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Update
cy: Diweddaru

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Vertical
cy: Fertigol

en: Configuration saved.
cy: Ffurfweddiad wedi ei gadw

en: Off
cy: I ffwrdd

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Calendar
cy: Calendr

en: Day
cy: Dyddiad

en: Now
cy: Nawr

en: Other
cy: Arall

en: Position
cy: Lleoliad

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Attachments
cy: Atodiadau

en: Today
cy: Heddiw

en: People
cy: Pobl

en: Billing information
cy: Manylion Anfonebu

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser
