BEE Hotel (2.25.9) - en to da translation catalogue (66 entries)

en: Title
da: Titel

en: enabled
da: aktiveret

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: disabled
da: deaktiveret

en: Description
da: Beskrivelse

en: Comments
da: Kommentarer

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Update
da: Opdatér

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Main
da: Primær

en: Updated
da: Opdateret

en: Total
da: I alt

en: Vertical
da: Vertikal

en: days
da: dage

en: Bottom
da: Bund

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Off
da: Afbrudt

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Calendar
da: Kalender

en: Example
da: Eksempel

en: Day
da: Dag

en: Now
da: Nu

en: Other
da: Anden

en: Position
da: Placering

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: comments
da: kommentarer

en: Attachments
da: Bilag

en: Tokens
da: Symboler

en: Check-out
da: Reservér

en: Today
da: I dag

en: NO
da: NEJ

en: People
da: Personer

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Product
da: Produkt

en: Completed
da: Gennemført

en: Search Result
da: Søgeresultat

en: Billing information
da: Betalingsoplysninger

en: copy
da: kopier

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Tips
da: Gode råd

en: In progress
da: I gang

en: Booking
da: Reservation

en: Tomorrow
da: I morgen

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Current value
da: Aktuel værdi

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Shipping information
da: Forsendelsesoplysninger
