BEE Hotel (2.25.9) - en to eu translation catalogue (58 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: enabled
eu: gaituta

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Type
eu: Mota

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Description
eu: Azalpena

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Message
eu: Mezua

en: Weight
eu: Pisua

en: none
eu: bat ere ez

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Update
eu: Eguneratu

en: Top
eu: Goian

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Vertical
eu: Bertikal

en: days
eu: egunak

en: Bottom
eu: Behean

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: OK
eu: Ados

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Example
eu: Adibide

en: Day
eu: Eguna

en: Now
eu: Orain

en: Other
eu: Bestea

en: Position
eu: Kokapena

en: comments
eu: iruzkin

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Today
eu: Gaur

en: NO
eu: EZ

en: Info
eu: Informazioa

en: People
eu: Erabiltzaileak

en: Completed
eu: Osatuta

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitza

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Send now
eu: Bidali orain

en: to:
eu: noiz arte:
