BEE Hotel (2.25.9) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: enabled
ja: 有効

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: disabled
ja: 無効

en: Description
ja: 説明

en: Comments
ja: コメント

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Links
ja: リンク

en: Search
ja: 検索

en: Message
ja: メッセージ

en: Weight
ja: ウェイト

en: none
ja: なし

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Preview
ja: プレビュー

en: Update
ja: 更新

en: Top
ja: トップ

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Main
ja: メイン

en: Updated
ja: 更新

en: Total
ja: 合計

en: Vertical
ja: 垂直

en: days
ja: 日

en: Bottom
ja: ボトム

en: Configuration saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Off
ja: オフ

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Example
ja: 例

en: Day
ja: 日

en: Now
ja: 今

en: Other
ja: その他

en: Position
ja: ポジション

en: Phone number
ja: 電話番号

en: comments
ja: コメント

en: Attachments
ja: 添付

en: Tokens
ja: トークン

en: Today
ja: 今日

en: People
ja: ユーザー

en: Product
ja: 商品

en: Subtotal
ja: 小計

en: Completed
ja: 完了

en: Search Result
ja: 検索結果

en: Billing information
ja: 請求情報

en: Configuration saved
ja: 変更は保存されました

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: In progress
ja: 処理中

en: Date and time
ja: 日付と時刻

en: Customer Information
ja: 顧客情報

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト

en: Order activity
ja: 注文の動き
