BEE Hotel (2.25.9) - en to kn translation catalogue (59 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Main
kn: ಪ್ರಮುಖ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Now
kn: ಈಗ

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Tips
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Tip
kn: ಸಲಹೆ

en: Tomorrow
kn: ನಾಳೆ

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Options:
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು
