BEE Hotel (2.25.9) - en to mr translation catalogue (39 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Message
mr: संदेश

en: Weight
mr: मुल्य

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Update
mr: अपडेट

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Main
mr: मुख्य

en: Updated
mr: सुधारित

en: Total
mr: एकूण

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Example
mr: उदाहरण

en: Day
mr: दिवस

en: Position
mr: स्थान

en: People
mr: लोक
