BEE Hotel (2.26.0) - en to bo translation catalogue (49 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: enabled
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚར་བ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: disabled
bo: ནུས་མེད་བཟོས་འདུག

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Total
bo: ཁྱོན་བསྡོམས

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Configuration saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Day
bo: ཉིན

en: Base
bo: གཞི

en: Other
bo: གཞན

en: comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Today
bo: དེ་རིང

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: People
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Send message
bo: བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་བ

en: Date and time
bo: དུས་ཚོད་དང་ཟླ་ཚེས

en: Weight for @title
bo: @title་ལ་ལྗིད་ཚད
