BEE Hotel (2.26.0) - en to fr translation catalogue (79 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Subject
fr: Objet

en: disabled
fr: désactivé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Comments
fr: Commentaires

en: On
fr: Activé

en: unknown
fr: inconnu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Preview
fr: Aperçu

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Main
fr: Principal

en: Updated
fr: Mis à jour

en: days
fr: jours

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: Off
fr: Désactivé

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Calendar
fr: Calendrier

en: Example
fr: Exemple

en: Day
fr: Jour

en: Now
fr: Maintenant

en: Other
fr: Autre

en: Links:
fr: Liens :

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: comments
fr: commentaires

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: NO
fr: NON

en: People
fr: Personnes

en: Nights
fr: Nuits

en: Availability
fr: Disponibilité

en: Product
fr: Produit

en: Subtotal
fr: Sous-total

en: Completed
fr: Terminé

en: Orders
fr: Commandes

en: New search
fr: Nouvelle recherche

en: Search Result
fr: Résultat de recherche

en: Send message
fr: Envoyer le message

en: Person
fr: Personne

en: Billing information
fr: Informations de facturation

en: Configuration saved
fr: Configuration enregistrée

en: copy
fr: copier

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Tips
fr: Astuces

en: In progress
fr: En cours

en: Tip
fr: Astuce

en: UI Settings
fr: Paramètres de l'interface

en: Pie
fr: Camembert

en: Test configuration
fr: Tester la configuration

en: Booking
fr: Réservation

en: Tomorrow
fr: Demain

en: Date and time
fr: Date et heure

en: Reminder
fr: Rappel

en: Customer Information
fr: Coordonnés de l'utilisateur

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Shipping information
fr: Informations d'expédition

en: Current week
fr: Semaine en cours

en: Current month
fr: Mois en cours

en: Order activity
fr: Activités de la commande

en: Example Configuration
fr: Exemple de configuration
