BEE Hotel (2.26.0) - en to hu translation catalogue (89 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Subject
hu: Tárgy

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: On
hu: Be

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Update
hu: Frissítés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Main
hu: Fő

en: Updated
hu: Frissítve

en: Total
hu: Mindösszesen

en: Vertical
hu: Függőleges

en: days
hu: napok

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Off
hu: Ki

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Calendar
hu: Naptár

en: Example
hu: Példa

en: Day
hu: Nap

en: Now
hu: Most

en: Base
hu: Alap

en: Other
hu: Egyéb

en: Links:
hu: Hivatkozások:

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: comments
hu: hozzászólások

en: Today
hu: Ma

en: NO
hu: NEM

en: Info
hu: Infó

en: Book now
hu: Foglalás

en: People
hu: Emberek

en: Availability
hu: Foglaltság

en: Product
hu: Termék

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Standard
hu: Általános

en: Orders
hu: Rendelések

en: New search
hu: Új keresés

en: Search Result
hu: Keresés eredménye

en: Recipient email
hu: Címzett

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Person
hu: Személy

en: Billing information
hu: Számlázási információk

en: Configuration saved
hu: A beállítások el lettek mentve

en: copy
hu: másolás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Special Notes
hu: Különleges megjegyzések

en: Tips
hu: Tippek

en: In progress
hu: Folyamatban

en: Tip
hu: Tipp

en: Pie
hu: Torta

en: Tomorrow
hu: Holnap

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Current value
hu: Jelenlegi érték

en: Attachments:
hu: Csatolmányok:

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Customer Information
hu: Vevőinformáció

en: Night
hu: Éjszaka

en: Occupants
hu: Vendégek

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Shipping information
hu: Szállítási információk

en: Current week
hu: Aktuális hét

en: Guests
hu: Vendégek

en: Order activity
hu: Rendelési tevékenység

en: Example Configuration
hu: Példa beállítás
