BEE Hotel (2.26.0) - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: enabled
id: hidup

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Subject
id: Judul

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Comments
id: Komentar

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Vertical
id: Vertikal

en: days
id: hari

en: Configuration saved.
id: Konfigurasi sudah disimpan.

en: Off
id: Matikan

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Calendar
id: Kalender

en: Example
id: Contoh

en: Day
id: Hari

en: Now
id: Sekarang

en: Other
id: Lainnya

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: comments
id: komentar

en: Today
id: Hari ini

en: NO
id: TIDAK

en: People
id: Pengguna

en: Product
id: Produk

en: Subtotal
id: Sub total

en: Completed
id: Selesai

en: Standard
id: Standar

en: Orders
id: Pesanan

en: Search Result
id: Hasil Pencarian

en: Send message
id: Kirim pesan

en: Billing information
id: Informasi Penagihan

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Tips
id: Tip

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: Customer Information
id: Informasi Pelanggan

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Shipping information
id: Alamat pengiriman

en: Order activity
id: Aktivitas pesanan
