BEE Hotel (2.26.0) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Subject
it: Oggetto

en: disabled
it: disattivato

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Comments
it: Commenti

en: On
it: Acceso

en: unknown
it: sconosciuto

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Preview
it: Anteprima

en: Update
it: Aggiorna

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Updated
it: Aggiornato

en: Total
it: Totale

en: Vertical
it: Verticale

en: days
it: giorni

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: Off
it: Spento

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Calendar
it: Calendario

en: Example
it: Esempio

en: Day
it: Giorno

en: Now
it: Adesso

en: Other
it: Altro

en: Phone number
it: Telefono

en: comments
it: commenti

en: Today
it: Oggi

en: Info
it: Informazioni

en: People
it: Persone

en: Availability
it: Disponibilità

en: Product
it: Prodotto

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Completed
it: Completato

en: Orders
it: Ordini

en: Search Result
it: Risultato ricerca

en: Send message
it: Invia messaggio

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: Configuration saved
it: Configurazione salvata

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Tips
it: Consigli

en: Date and time
it: Data e ora

en: Customer Information
it: Informazioni cliente

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Shipping information
it: Informazioni di spedizione

en: Order activity
it: Attività ordine
