BEE Hotel (2.26.0) - en to ku translation catalogue (45 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Title
ku: ناونیشان

en: enabled
ku: چالاکە

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Message
ku: پەیام

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Configuration saved.
ku: شێوەپێدان پاشەکەوت کرا.

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: OK
ku: باشە

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Other
ku: هیتر

en: Today
ku: ئەمڕۆ

en: Info
ku: زانیاری

en: People
ku: خەڵک

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Send message
ku: ناردنی پەیام

en: - Select -
ku: - هەڵبژاردن -

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Weight for @title
ku: سەنگ بۆ @title
