BEE Hotel (2.26.0) - en to oc translation catalogue (58 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Subject
oc: Objècte

en: disabled
oc: desactivat

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Comments
oc: Comentaris

en: On
oc: Activat

en: unknown
oc: desconegut

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: days
oc: jorns

en: Configuration saved.
oc: Configuracion enregistrada.

en: Off
oc: Desactivat

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Example
oc: Exemple

en: Day
oc: Jorn

en: Now
oc: Ara

en: Base
oc: Basa

en: Other
oc: Autre

en: comments
oc: comentaris

en: Today
oc: Uèi

en: NO
oc: NON

en: People
oc: Personas

en: Nights
oc: Nuèits

en: Product
oc: Produit

en: Subtotal
oc: Sostotal

en: Standard
oc: Estandard

en: Search Result
oc: Resultat de recèrca

en: Send message
oc: Envia lo messatge

en: Configuration saved
oc: Configuracion enregistrada

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Date and time
oc: Data e ora

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
