BEE Hotel (2.26.0) - en to pt translation catalogue (73 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: enabled
pt: ativo

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Subject
pt: Assunto

en: disabled
pt: inativo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Comments
pt: Comentários

en: On
pt: Ligado

en: unknown
pt: desconhecido

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Message
pt: Mensagem

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Update
pt: Atualizar

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Main
pt: Principal

en: Updated
pt: Atualizado

en: days
pt: dias

en: Configuration saved.
pt: Configuração guardada.

en: Off
pt: Desligado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Calendar
pt: Calendário

en: Example
pt: Exemplo

en: Day
pt: Dia

en: Now
pt: Agora

en: Other
pt: Outro

en: Links:
pt: Ligações:

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: comments
pt: comentários

en: Today
pt: Hoje

en: Info
pt: Informações

en: People
pt: Pessoas

en: Nights
pt: Noites

en: Availability
pt: Disponibilidade

en: Product
pt: Produto

en: Completed
pt: Concluído

en: Standard
pt: Padrão

en: Orders
pt: Encomendas

en: Search Result
pt: Resultados de Pesquisa

en: Send message
pt: Enviar mensagem

en: Person
pt: Pessoa

en: Billing information
pt: Morada de faturação

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Tips
pt: Dicas

en: In progress
pt: Em progresso

en: Booking
pt: Reserva

en: Date and time
pt: Data e hora

en: Reminder
pt: Lembrete

en: Customer Information
pt: Informação do Cliente

en: Night
pt: Noite

en: Room search
pt: Pesquisa de quarto

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Google Calendar
pt: Calendário Google

en: Shipping information
pt: Morada Entrega

en: Order activity
pt: Atividade da encomenda
