BEE Hotel (2.26.0) - en to ro translation catalogue (61 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Email address
ro: Adresă email

en: Subject
ro: Subiect

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Comments
ro: Comentarii

en: On
ro: Pornit

en: unknown
ro: necunoscut

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Update
ro: Actualizare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Updated
ro: Actualizat

en: days
ro: zile

en: Configuration saved.
ro: Configurația a fost salvată.

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Example
ro: Exemplu

en: Day
ro: Zi

en: Now
ro: Acum

en: Other
ro: Altele

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: comments
ro: comentarii

en: Today
ro: Azi

en: NO
ro: NU

en: Info
ro: Informație

en: People
ro: Persoane

en: Product
ro: Produs

en: Completed
ro: Finalizată

en: Orders
ro: Comenzi

en: Send message
ro: Trimiteți mesaj

en: Billing information
ro: Informaţii facturare

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Tips
ro: Sfaturi

en: In progress
ro: În desfășurare

en: Date and time
ro: Data și timp

en: Customer Information
ro: Informații client

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Shipping information
ro: Informații transport

en: Order activity
ro: Activitate comandă
