Belgrade (2.0.1) - en to da translation catalogue (101 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Wishlist
da: Ønskeliste

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Text Color
da: Tekstfarve

en: Default
da: Standard

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Continue
da: Fortsæt

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Bottom
da: Bund

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: General
da: Generelt

en: Log in
da: Log ind

en: Checkout
da: Til kassen

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Install
da: Installér

en: Expires
da: Udløber

en: Fixed
da: Fast

en: Right
da: Højre

en: Shopping Cart
da: Indkøbskurv

en: Order Summary
da: Ordreoversigt

en: Total:
da: I alt:

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Restore
da: Gendan

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Billing information
da: Betalingsoplysninger

en: Regions
da: Regioner

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Card
da: Kort

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Update style
da: Opdatér stil

en: Add effect
da: Tilføj effekt

en: Payment instructions
da: Betalingsoplysninger

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Your shopping cart is empty.
da: Din indkøbskurv er tom.

en: Dark
da: Mørkt

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Shipping information
da: Forsendelsesoplysninger

en: Save and add
da: Gem og tilføj

en: Last page
da: Sidste side

en: First page
da: Første side

en: Install and set as default
da: Installér og angiv som standard

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
