Belgrade (3.0.1) - en to nl translation catalogue (115 entries)

en: Forms
nl: Formulieren

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Content
nl: Inhoud

en: Read more
nl: Lees meer

en: Login
nl: Inloggen

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Default
nl: Standaard

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Top
nl: Bovenaan

en: Layout
nl: Lay-out

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Page
nl: Pagina

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Custom
nl: Aangepast

en: Normal
nl: Normaal

en: Add to cart
nl: Aan winkelwagen toevoegen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Close
nl: Sluiten

en: Expires
nl: Vervalt

en: Fixed
nl: Vast

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: White
nl: Wit

en: Fade
nl: Vervaag

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Shopping Cart
nl: Winkelwagen

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: Order Summary
nl: Besteloverzicht

en: Total:
nl: Totaal:

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Bottom right
nl: Rechtsonder

en: Bottom left
nl: Linksonder

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Go to first page
nl: Ga naar eerste pagina

en: Go to last page
nl: Ga naar laatste pagina

en: Black
nl: Zwart

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Billing information
nl: Factuurinformatie

en: Sign up
nl: Inschrijven

en: Regions
nl: Gebieden

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Subtotal:
nl: Subtotaal:

en: Forgot Password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Card
nl: Kaart

en: Order Date
nl: Bestellingsdatum

en: Pagination
nl: Paginering

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Fluid
nl: Vloeiend

en: Top center
nl: Middenboven

en: Bottom center
nl: Middenonder

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Minimal
nl: Minimaal

en: visible
nl: zichtbaar

en: Current page
nl: Huidige pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Your shopping cart is empty.
nl: Uw winkelwagen is leeg.

en: Dark
nl: Donker

en: Social
nl: Sociaal

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Create your account
nl: Een account maken

en: Shipping information
nl: Verzendinformatie

en: Your cart is empty
nl: Uw winkelwagen is leeg

en: Last page
nl: Laatste pagina

en: Back to login
nl: Terug naar inloggen

en: Already have an account?
nl: Heeft u al een account?

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: First page
nl: Eerste pagina

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu

en: Narrow
nl: Smal

en: Checkout progress
nl: Betalingsvoortgang

en: Order summary
nl: Besteloverzicht

en: Applied coupons
nl: Toegepaste kortingscodes

en: Go to page @key
nl: Ga naar pagina @key

en: Update quantities
nl: Aantallen bijwerken

en: Set a password to save your details for next time.
nl: Een wachtwoord instellen om uw gegevens voor een volgende keer te bewaren.

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
nl: Kleur in volledig hexadecimaal formaat invoeren (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
nl: Van deze kleur worden andere kleuren afgeleid.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
nl: @fieldName is gewijzigd naar @fieldValue

en: Primary base color
nl: Primaire basiskleur
