Belgrade (3.0.0) - en to ar translation catalogue (79 entries)

en: Forms
ar: النماذج

en: Home
ar: الرئيسية

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Content
ar: المحتوى

en: Read more
ar: اقرأ المزيد

en: Search
ar: بحث

en: None
ar: لا شيء

en: Center
ar: المركز

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Background Color
ar: لون الخلفيّة

en: Top
ar: الأعلى

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: تخطيط

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Normal
ar: طبيعي

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Appearance
ar: المظهر

en: Add new comment
ar: إضافة تعليق جديد

en: Checkout
ar: الأداء

en: Close
ar: إغلاق

en: Montserrat
ar: مونتسيرات

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: White
ar: أبيض

en: Product
ar: المنتج

en: Total:
ar: المجموع:

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Black
ar: أسود

en: Account
ar: الحساب

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Card
ar: بطاقة

en: Compact
ar: المدمج

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Powered by Drupal
ar: يستخدم دروبال

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Minimal
ar: مختزل

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Submitted by @author_name on @date
ar: أضيفت بواسطة @author_name بتاريخ @date

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key
