Belgrade (3.0.0) - en to pl translation catalogue (106 entries)

en: Forms
pl: Formularze

en: Home
pl: Strona główna

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Content
pl: Zawartość

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Login
pl: Zaloguj

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Center
pl: Środek

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Default
pl: Domyślny

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Layout
pl: Układ

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Normal
pl: Zwykły

en: Add to cart
pl: Dodaj do koszyka

en: Colors
pl: Kolory

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: Close
pl: Zamknij

en: Expires
pl: Wygasa

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: White
pl: Biały

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Cart
pl: Koszyk

en: Product
pl: Produkt

en: Order Summary
pl: Podsumowanie zamówienia

en: Total:
pl: Razem:

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Black
pl: Czarny

en: Account
pl: Konto

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Billing information
pl: Dane do płatności

en: Sign up
pl: Zapisz się

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Regions
pl: Regiony

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Subtotal:
pl: Podsuma:

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Card
pl: Karta

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Powered by Drupal
pl: Witrynę napędza Drupal

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Fluid
pl: Płynna

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Status message
pl: Komunikat

en: Minimal
pl: Minimalistyczny

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Your shopping cart is empty.
pl: Twój koszyk jest pusty.

en: Dark
pl: Ciemny

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Create your account
pl: Utwór swoje konto użytkownika

en: Shipping information
pl: Dane do przesyłki

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Back to login
pl: Powrót do logowania

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Narrow
pl: Wąskie

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key
