Belgrade (3.0.0) - en to uk translation catalogue (127 entries)

en: Forms
uk: Форми

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Read more
uk: Читати далі

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Center
uk: По центру

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Default
uk: Базово

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Top
uk: Зверху

en: Menu
uk: Меню

en: Layout
uk: Макет

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Normal
uk: Звичайне

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Colors
uk: Кольори

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Appearance
uk: Вигляд

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Checkout
uk: Оформлення

en: Close
uk: Закрити

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Fixed
uk: Фіксоване

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: White
uk: Білий

en: Fade
uk: Згасання

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: Shopping Cart
uk: Кошик для покупок

en: Cart
uk: Кошик

en: Product
uk: Товар

en: Order Summary
uk: Підсумок рахунку

en: Regular
uk: Звичайна

en: Total:
uk: Загалом:

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Black
uk: Чорний

en: Account
uk: Обліковий запис

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Billing information
uk: Інформація про оплату

en: Sign up
uk: Зареєструватися

en: Zoom
uk: Збільшення

en: Regions
uk: Області

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Subtotal:
uk: Підсумок:

en: Forgot Password?
uk: Забули пароль?

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Alerts
uk: Увага!

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Card
uk: Картка

en: Compact
uk: Компактний

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Fluid
uk: Нефіксоване

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Monochrome
uk: Чорно-біле

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: Shop
uk: Магазин

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Your shopping cart is empty.
uk: Ваш кошик порожній.

en: Dark
uk: Темний

en: Show navigation arrows
uk: Показати навігаційні стрілки

en: Social
uk: Суспільний

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Shipping information
uk: Інформація для доставки

en: Header Text Color
uk: Колір тексту заловку

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Basket
uk: Кошик

en: Order Number
uk: Номер замовлення

en: Back to login
uk: Повернутись на сторінку входу

en: Already have an account?
uk: Вже маєте обліковий запис?

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Narrow
uk: Вузький

en: Checkout progress
uk: Поступ оформлення

en: Order summary
uk: Підсумок замовлення

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Item label
uk: Мітка позиції

en: Enter color in full hexadecimal format (#abc123).
uk: Введіть колір у повному шістнадцятковому форматі (#abc123).

en: Derivatives will be formed from this color.
uk: З цього кольору будуть утворюватися похідні.

en: @fieldName has changed to @fieldValue
uk: Значення поля @fieldName змінено на @fieldValue

en: Primary base color
uk: Первинний основний колір
